1969’dan bu yana…

1969 yılında Sayın Süleyman Yelken tarafından kuruldu. İlk kuruluş yıllarında piyasa için sac parça (saç tarağı, tırnak makası vb. ) üretimi ile faaliyetlerini yürütmüştür. 80 ‘li yıllarda Bosch Profilo firmasına tedarikçi olarak hızlı bir büyüme gerçekleştirmiştir. Bu dönemde çamaşır makinesi sac aksamları, buzdolabı sacı ve tel aksamları, fırın sacı ve tel aksamları üretimi ile uzun yıllar tedarikçiliğini ve büyümesini başarı ile sürdürmüştür.

cover
counterImg

53

Yıllık Deneyim

counterImg

450

Çalışan

counterImg

14

Montaj Sahası

counterImg

4520

Ürün Çeşidi

counterImg

65

Ülkeye İhracat

counterImg

24000 m2

Üretim Alanı

PVC Kapı ve Pencere Aksesuarları Sektörü

1990 yılında YELKEN MADENİ EŞYA SAN.TİC.LTD. olarak kuruluşunu gerçekleştiren firmamız, 90’lı yılların başında PVC kapı ve pencere aksesuarları sektöründe de faaliyetlerine başlamış, aynı dönemde otomotiv sektörü için fren sistemleri sac aksamı tedarikçiliğinİ yapmıştır.

Sektörün Öncüsü

Bu amaçla ispanyolet üretim hattı, montaj hattı, kapı-pencere kolu ve diğer aksesuarlar ile ilgili tezgah ve ekipman yatırımlarını arttırmıştır. Faaliyetlerinde kaliteli ürün ve mutlak müşteri memnuniyetini ilke olarak benimseyen firmamız, PVC kapı ve pencere aksesuarları sektöründe de hızlı bir büyüme gerçekleştirmiş ve sektörün öncü firmalarından biri durumuna gelmiştir.

Standardizasyon ve AR-GE

2006 yılı itibarı ile YELKEN KALIP A.Ş. olarak ticari yapısını değiştirerek faaliyetlerini sürdüren firmamız, 2007 yılı itibarı ile ISO 9001:2000 Kalite Belgesini alarak organizasyon ve faaliyetlerindeki kaliteli ürün ve müşteri memnuniyeti hedeflerini üst seviyeye taşımıştır. Sektörde öncü marka olma hedefiyle standardizasyon ve AR-GE çalışmalarına ağırlık verilmekle beraber insan kaynakları değerlendirmeleri ve eğitim faaliyetlerini ön planda tutmaktadır.